Křenovice "A" - Pačlavice "A" 1:4 (0:1)
Křenovice "A" – Pačlavice „A“  1:4 (0:1)

Sezona 2014 – 2015, jaro – 19. kolo, 3. 5. 2015, okres Vyškov, okresní přebor

Sestava:

1 Klimek Vladimír, 2 Kroupa Tomáš, 3 Kapounek Zdeněk, 8 Dostalík Petr, 7 Vlček David,

9 Špatina Marcel, 6 Pučan Zdeněk (85´ Vincenec David), 4 Veselý Leoš, 11 Grepl Martin,

5 Jiříček Josef (80´ Vincenec Tomáš), 10 Doležel Pavel

Náhradníci: 12 Vincenec Tomáš, 13 Vincenec David

Branky: Grepl 2, Doležel, Jiříček

Rozhodčí: hl. Burian, 1. as. Teplý ,  2. as. z lidu

Na dnešní zápas se do sestavy vrátil Zdeněk Pučan, ale v posledním zápase jsme přišli o Lukáše Hádlíka. Pro udržení náskoku v tabulce jsme potřebovali získat body.

V 11. minutě měl tutovku Jiříček, když po nákopu Vlčka a prodloužení Doležela překopl vybíhajícího gólmana, ale bohužel i branku. Domácí hrozili z velmi nebezpečných brejků a chvílemi při nás stálo i štěstí, když střelu z vápna tečoval těsně před Klimkem domácí útočník. V 18. minutě se mohl do listiny střelců zapsat Jiříček, ale nezpracoval Doleželovu nahrávku. Následnou Špatinovu střelu gólman kryl. Měli jsme více ze hry, ale naše obrana hrála celý poločas velmi nejistě. Ve 29. minutě nakopl Vlček dlouhý míč, Veselý prodloužil, Doležel se prodral do vápna a tváří v tvář nedal gólmanovi domácích šanci. Vedli jsme 0:1. Pak jsme ještě dvakrát ohrozili branku domácích, ale gólman byl pozorný. Štěstí při nás stálo při Kapiho krátké malé domů. Domácí hráč ale tohoto zaváhání nevyužil.

V druhé půli jsme soupeře zaskočili hned v 46. minutě. Puči dal krásný balon Greplovi za obranu a ten z úhlu zvýšil na 0:2. Od této chvíle šel náš výkon minimálně o padesát procent nahoru, obrana hrála spolehlivě a Křenovice jsme prakticky nepouštěli na naši polovinu. Po dlouhé době s Pučanem a Veselým na středu zálohy hrajeme svou typickou hru podpořenou rychlostí a dravostí Grepla, Doležela, Špatiny a dalších. Skvělý a jistý výkon podal i Zdeněk Kapounek na středu obrany. Bohužel, zase nás trápila střelecká nemohoucnost především jinak skvělého Doležela, který měl dávat minimálně hattrick. Pepa Jiříček také odehrál své, ale s proměňováním šancí na tom byl podobně. V 70. minutě jsme předvedli velmi pěknou akci. Pučan přihrál Jiříčkovi, ten ve vápně přiťukl Greplovi, který nedal gólmanovi šanci, a vedli jsme 0:3. V 79. minutě se konečně trefil i Jiřec, který se po Greplově přihrávce ocitl sám před gólmanem, a bylo to 0:4. Právě Jiříčka vystřídal v 80. minutě Tom Vincenec a v 85. minutě nastoupil za Pučana David Vincenec, který se bohužel uvedl nabídkou soupeři ke kosmetické úpravě stavu, kterou Křenovice využily a snížily na 1:4.

Tento zápas jsme zvládli na jedničku a doufám, že jsme se vrátili na vítěznou vlnu. Příští týden přijedou do Pačlavic Vážany, proto přijďte podpořit naše kluky v co největším počtu.

Slovo trenéra Leoše Svobodníka: S dnešním zápasem jsem vcelku spokojen. Je dobře, že se nám vrací do sestavy hráči základní sestavy, ale musíme na tréninku zapracovat na nácviku proměňování šancí."

Broněk Mich